lokalizacja!
Bitomat Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się obecnie pod adresem
Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz.

Co to jest Litecoin?

Dziś dowiedzmy się czym jest, jak kopać Litecoin - oraz czy warto. Dowiemy się również do czego służy, oraz na czym polegają słynne promocje na prowizję 0% na Litecoin.

Czytaj artykuł

Czym jest litecoin?

„Litecoin to druga najstarsza kryptowaluta, powstała w wyniku forku Bitcoin w 2011 roku”, 

— Jay Blaskey, specjalista ds. walut cyfrowych.

Do czego służy Litecoin?

Litecoin (LTC) to kryptowaluta, która została wprowadzona na rynek w 2011 roku, aby szybko i tanio przeprowadzać transakcje kryptowalutowe. Został opracowany przy użyciu kopii kodu źródłowego Bitcoina (BTC) i jest jednym z pierwszych altcoinów, terminem używanym w odniesieniu do każdej kryptowaluty innej niż lider rynku Bitcoin.

Litecoin powstał w wyniku forka Bitcoina w 2011

Czy warto kupic Litecoin?

Litecoin to dobra inwestycja, ponieważ ma duży potencjał. Litecoin jest podobny do Bitcoina, ale jest tańszy i szybszy. To sprawia, że ​​jest to dobry wybór dla inwestorów, którzy chcą wejść na rynek kryptowalut bez wydawania dużych pieniędzy.

Przetrwał w 2011, i bazuje na kodzie Bitcoina, co czyni go relatywnie stabilnym wyborem.

Czy Litecoin ma przyszłość?

Opierając się na wahaniach cen Litecoina na początku 2022 r., krypto-eksperci spodziewają się średniego kursu LTC na poziomie 80,70 USD w grudniu 2022 r. Jego minimalnej i maksymalnej ceny można się spodziewać odpowiednio na poziomie 73,01 USD i 83,01 USD.

Czy można zarabiać na Litecoinie?

Jeśli uważasz, że ceny Litecoinów będą rosły z czasem, możesz je kupić - na przykład w punkcie Bitomat Bydgoszcz. Kupując monety teraz i czekając, aż ich wartość wzrośnie, a następnie je sprzedając, masz szansę na zysk. Zysk, a nawet zwrot nigdy nie jest jednak gwarantowany w inwestowaniu i jest zdecydowanie i powszechnie odradzany niedoświadczonym inwestorom. Prawie wszyscy inwestorzy nie znający zasad rynku - tracą. Pierwszym krokiem jest przeczytanie artykułu od fana bitomatu w Bydgoszczy, nt. Psychologii inwestowania - FOMO i FUD.

Co sprawia, że ​​Litecoin jest tak wyjątkowy?

Jak sama nazwa wskazuje, Litecoin został pierwotnie stworzony w celu poprawy kilku dostrzeganych niedociągnięć Bitcoina, takich jak wolne prędkości przetwarzania transakcji i monopole wydobywcze. LTC został stworzony do użytku w codziennych transakcjach, podczas gdy Bitcoin przekształcił się w bardziej „zasobnik wartości”.

Litecoin powstał to płatności peer-2-peer.

Co jest lepsze: Ethereum czy Litecoin?

Główna różnica między Litecoinem a Ethereum polega na tym, że Litecoin został opracowany przede wszystkim do płatności typu peer-to-peer. Z drugiej strony Ethereum jest skonfigurowane do obsługi bardziej skomplikowanych transakcji, takich jak pożyczki, a nawet może obsługiwać aplikacje.

Dlaczego Litecoin jest taki tani?

Litecoin ma niższy kurs wymiany LTC/USD i niższą siłę nabywczą, ponieważ ma większą podaż i mniejszy popyt w porównaniu z innymi kryptowalutami. Wynika to w dużej mierze z perspektywy inwestora, którą można podsumowac jako “giełda jest warta więcej, jeśli można kupić więcej”. Podczas promocji bitomatach, prowizja na zakup lub sprzedaż LTC może wynieść 0%.

Czy Litecoin jest zaufany?

Litecoin ma wyjątkowo niskie opłaty. Litecoin przetrwał w świecie kryptowalut wyjątkowo długi czas.

Litecoin jest z nami od 2011.

Jak powstał Litecoin?

Charlie Lee, były inżynier Google, stworzył Litecoin (LTC) w 2011 roku. Była to pierwsza moneta alternatywna dla Bitcoina. Pod wieloma względami Litecoin posiada pewne podobieństwa do Bitcoina. Podobnie jak wiele kryptowalut, Litecoin jest kryptowalutą peer-to-peer i został stworzony z blockchain bitcoina. Głównym celem było umożliwienie natychmiastowych i prawie zerowych kosztów transakcji między ludźmi lub instytutami. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Litecoin ma wiele podobieństw do BTC. Na przykład obie kryptowaluty używają systemu PoW (Proof of Work) do weryfikacji transakcji w blockchain, jednak w porównaniu z Bitcoinem Litecoin jest szybszy. LTC jest używany głównie do transakcji płatniczych, ponieważ jest przeznaczony do tańszych transakcji, dzięki czemu jest bardzo wydajny w codziennym użytkowaniu. 

Jak wydobywa się LTC?

Litecoin wykorzystuje podobny proces w porównaniu z innymi kryptowalutami opartymi o sieć blockchain, jeśli chodzi o wydobycie. Górnicy muszą potwierdzić każdą transakcję blokową. Ten kosztowny obliczeniowo proces wymaga miliardów obliczeń, dlatego używamy terminu Proof of Work. Po weryfikacji bloku następny blok trafia do łańcucha. Wszystkie transakcje oparte o blockchain są anonimowe. Ponadto górnicy, którzy pomyślnie przeszli proces weryfikacji, otrzymują 12,5 Litecoinów. Poza tym liczba nagrodzonych LTC zmniejszała się o połowę w regularnych odstępach czasu.

Jak kopać Litecoina?

  1. Zdobądź odpowiedni sprzęt - Litecoin można wydajnie wydobywać za pomocą maszyn górniczych ASIC.
  2. Załóż konto f2pool - zarejestruj się, aby utworzyć konto f2pool, a następnie zaloguj się.
  3. Skonfiguruj swoje urządzenie górnicze.
  4. Dodaj adres wypłaty.
  5. Zacznij wydobywać! ✅

Halving litecoina

Po wydobyciu określonej ilości litecoinów kwota nagrody zostaje zmniejszona, analogiczna sytuacja ma miejsce przy wydobyciu bitcoina. Na początku nagroda wynosiła 25 LTC, a kolejne zmniejszenie o połowę obniżyło nagrodę do 12,5 LTC. Co 2,5 minuty wydobywany jest nowy blok Litecoina. W porównaniu do bitcoina, Litecoin jest czterokrotnie wydajniejszy.

Dlatego możemy spodziewać się, że nagrody litecoin będą zmniejszać się o połowę co cztery lata. Na przykład pierwszy halving został zainicjowany w 2015 roku, a nagrodą było 25 LTC. Drugi odbył się w 2019 roku, a nagroda została zmniejszona do 12,5 LTC. Możemy więc spodziewać się kolejnego halvingu w 2023 lub 2024 roku. Halving będzie inicjowany co 840 000 bloków. Ponadto 840 000 bloków to 84 000 000 Litecoinów. Dlatego podany powyżej okres może się różnić w zależności od czasu wydobycia.

Pierwszy halving LTC miał miejsce w 2015r.

Główne różnice między litecoinem a bitcoinem

Przyjrzyjmy się szczegółowo różnicą występującym w procesach transakcyjnych BTC i LTC. Pierwszą z nich jest szybkość transakcji . Założyciel Litecoina, Charlie Lee, chciał zwiększyć szybkości transakcji w porównaniu z innymi kryptowalutami. I w tej kwestii też odniósł sukces. Litecoin ma czterokrotnie większą szybkość transakcji w porównaniu do Bitcoina. Jest to jego główna zaleta w porównaniu z Bitcoinem. Na przykład Liteocin ma 2,5-minutowy czas transakcji, a Bitcoin ma 10-minutowy czas transakcji. Poza tym sieć Litecoin jest w stanie obsłużyć więcej transakcji niż Bitcoin. 

Kolejna ważna różnica jest oparta o algorytm wydobycia Algorytm wydobywania jest jedną z kluczowych różnic między Litecoinem a Bitcoinem. Litecoin wykorzystuje nowszy algorytm znany jako Scrypt, natomiast Bitcoin wykorzystuje algorytm SHA-256. Korzystanie z algorytmu Scrypt ma kilka zalet. Na przykład, używając Scrypt, programiści LTC unikają górników opartych na ASIC dominujących w procesie wydobywania. Scrypt daje górnikom korzystającym z procesorów graficznych i procesorów więcej możliwości. Jednak górnicy z ASIC byli w stanie dostosować się do algorytmu Scrypt. Obecnie mają przewagę. Niemniej jednak algorytm Scrypt jest również mniej podatny na cyberataki.

Czy Litecoin jest lepszy od Bitcoina?

Oba mają też różne algorytmy. Litecoin ma nowszy algorytm znany jako Scrypt, a Bitcoin ma algorytm SHA-256. Ponadto Litecoin ma lepszą szybkość transakcji i tworzy większą liczbę monet.

Gdzie kupić Litecoin?

Po upadku giełdy FTX, wielu inwestorów zwróciło wzrok ku bitomatom. To urządzenia umożliwiające zakup Litecoin w kilka minut, za gotówkę, i bez zbędnych formalności. Operator bitomatów Shitcoins.club czasem obniża prowizję na zakup LTC do 0% w swoich 200 urządzeniach do zakupu.

Jak kupić litecoina w Polsce?

Najbardziej znanym producentem bitomatów w Polsce jest firma shitcoins.club, która umożliwia stacjonarny zakup litecoina. Przedsiębiorstwo na rynku zadebiutowało w 2009r i do teraz cieszy się największym zaufaniem wśród miłośników kryptowalut. Dzięki sprawnie działającym urządzeniom i nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie kupić i sprzedać kryptowaluty w całej Europie za pośrednictwem bitomatów które są dostępne też na terenie całej Polski. Za pośrednictwem bitomatu dokonasz transakcji z użyciem takich kryptowalut jak bitcoin (BTC), ethereum (ETH), litecoin (LTC) czy USDT. 

Zakup Litecoin polega na włożeniu gotówki do bitomatu, a następnie zeskanowaniu kodu QR z portfela swojej giełdy.

Bankomaty kryptowalut zostały zaprogramowane tak, aby korzystanie z nich było proste, szybkie i intuicyjne. Najważniejsze jest aby wydrukować kod QR z adresem, lub po prostu go zeskanować, następnie przesłać walutę wirtualną na dany adres, potwierdzić transakcje i odebrać gotówkę. Proces jest bardzo łatwy, a jednorazowo, natychmiast wypłacisz kwotę o wartości kilu tysięcy złotych.  Najbliższy bitomat tego typu znajdziesz artykule Jak trafić do bitomatu

bitomat gdansk
Przykład bitomatu w Polsce, przy wejściu do galerii w Gdańsku

Promocje i prowizje w bitomacie

Korzystając z bitomatu możemy zakupić lub sprzedać kryptowalutę od konkretnego pośrednika, który ma również wpływ na cenę. Bitomaty Shitcoins.club, dzięki regularnie organizowanym promocjom, wyróżniają się na Polskim rynku. Regularne promocje sięgają nawet 0% prowizji lub do +3% dodatkowych PLN lub Bitcoin. Informacje o rabatach i zniżkach są na bieżąco aktualizowane na social mediach operatora bitomatów. Aby być na bieżąco warto śledzić informację zamieszczane na stronie internetowej, Twitterze, LinkedIn etc.


Strona Główna