lokalizacja!
Bitomat Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się obecnie pod adresem
Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz.

Bitomat, czyli jak wymienić BTC na złotówki

Pierwszym krokiem jest przygotowanie się do przelewu. W momencie kiedy wygenerujemy kod QR na shitcoins.club, możemy dokonać przelewu kiedykolwiek chcemy - nawet za miesiąc. Przeczytaj jak wymienić krypto na złotówki, oraz jak postępować gdy chcesz w bitomacie skorzystać z portfela Binance.

Czytaj artykuł

Bitomat - co to jest?


Wraz z rozwojem rynku kryptowalutowego, a szczególnie Bitcoin, na świecie możemy zauważyć pojawienie się tak zwanych bitomatów. Pierwszy pełno prawny bitomat, "objawił" nam się w 2013 roku. Maszyna zadebiutowała w kanadyjskim Vancouver. W ciągu najbliższych lat wraz z postępem kryptowalut, tego typu automaty zaczęły pojawiać się również w Stanach Zjednoczonych, jak i większych miastach Europejskich.

W naszym rodzinnym kraju pierwszy bitomat zaistniał w 2014 roku we Wrocławiu. Niestety, na początkach kariery bitomatów, transakcje można było dokonywać tylko w jedną stronę, czyli dokładniej, jedynie kupowanie kryptowalut było możliwe za pieniądze tradycyjne. Dopiero rozwój technologii oraz rozwój giełd kryptowalutowych zapoczątkował zmiany, co przyczyniło się do udoskonalenia tych maszyn. Aktualnie jesteśmy w stanie przy pomocy bitomatów w Polsce, bezpiecznie i szybko kupować oraz sprzedawać kryptowaluty. Bitomaty, pozwalają nam wymieniać waluty wirtualne takie jak (BTC) na walutę tradycyjną, taką jak złotówki, euro lub dolar. Aby skorzystać z takiego urządzenia potrzebujemy portfel kryptowalutowy (na przykład założony dzięki Binance lub na Shitcoins).

Taki bitomat, między innymi znajdziesz w galerii Zielone Arkady w Bydgoszczy. Co ciekawe, Bitcoin w Bydgoszczy cieszy się nietypowym powodzeniem!

Bitomaty Shitcoins.club jako opcja wymiany Bitcoin na złotówki


Shitcoins.club zaczęło swoją działalność sieci bitomatów w Polsce dnia 8 maja 2017 roku, umieszczając pierwsze urządzenie w Bydgoszczy. Obecnie firma oferuje klientom wysokiej jakości usługi, dając nam możliwość wymiany BTC na gotówkę bądź odwrotnie, czyli wymiany gotówki na kryptowalutę. Zaletami maszyn od shitcoins.club, są:

  • Anonimowość, wynikająca z faktu, że operujemy na portfelach kryptowalutowych,
  • Można wypłacać stosunkowo duże kwoty,
  • Można podejrzeć ilość gotówki w urządzeniach przed wizytą.
  • Nie jest konieczna rejestracja konta ani oddanie komuś swoich ciasteczek w przeglądarce,
  • Niewielka prowizja przy wypłacie gotówki (nawet 0% podczas regularnych promocji),
  • Możliwość przygotowania się w domu do wypłaty, co owocuje szybszą transakcją przy maszynie.


Jak wymienić BTC na złotówki - na 2 minutowym wideo

Powyższy krótki klip to wideo-poradnik pokazujący jak inwestor korzysta z bitomatu na wideo. Po obejrzeniu klipu, poniższe instrukcje (opisane w "kilku krokach") zrozumiesz natychmiast.

Jak dokonać wypłaty kryptowaluty na PLN w bitomacie?


1. Pierwszym krokiem jest przygotowanie się do przelewu. W momencie kiedy wygenerujemy kod QR na shitcoins.club mamy jedynie 10 minut na dokonanie przelewu środków. Jeśli przelewamy środki bezpośrednio z giełdy np Binance to udajemy się kolejno na stronę giełdy, wychodzimy do zakładki ,,wypłata kryptowaluty'', a następnie wybieramy BTC. Musimy też wybierać sieć.


2. Przechodzimy na stronę shitcoins.club (nie wyłączając zakładki z Binance), gdzie klikamy opcję ,,Sprzedaj kryptowalutę, a pieniądze wypłać w bankomacie''. Po chwili ukaże nam się okno dialogowe, gdzie wybieramy z listy BTC (w lewym górnym rogu). W tym momencie powinien pojawić się adres portfela na który należy przelać środki. Wpisujemy jeszcze oczywiście kwotę PLN jaka nas interesuje. Kolejno klikamy na kod QR, pod kodem jeszcze raz ujrzymy adres portfela, jaki i kwota w kryptowalucię. Można też sobie ułatwić życie klikając w opcję ,,pokaż kod kreskowy w celu zeskanowania'' robimy kodowi zdjęcie, aby potem go zeskanować przy bitomacie.


3. Wracamy do zakładki Binance i uzupełniamy dane do przelewu, czyli wcześniej podany adres portfela i kwotę podaną w BTC. Jeśli wszystko się zgadza dajemy Wyślij.


4. Udajemy się do naszego Bitomatu, a na miejscu nic nie musimy klikać tylko zeskanowujemy wcześniejszy kod (z punktu 2) i po kilku chwilach transakcja zostanie przetworzona, a bitomat wyda pieniądze.


Jak wymienić bitcoin-y na inną kryptowalutę?


Proces wymiany jednej kryptowaluty na inną zostanie przedstawiony na przykładzie Binance. Usługa ,,Konwersja Binance'' pozwala szybko i bezpiecznie wymieniać elektroniczne waluty na inne, jak na przykład ETH na BTC. Proces konwersji trwa dość szybko, a jego wykonanie wymaga paru prostych kroków.

  1. Wchodzimy na stronę Binance i udajemy się do menu ,,Handluj'' (lewa górna część ekranu), a następnie opcja ,,Konwersja''.
  2. Wybieramy posiadany token, czyli ETH, a następnie token który nas interesuje BTC. Podajemy ilość tokenów które chcemy uzyskać.
  3. Wybieramy następnie opcję ,,Podgląd Konwersji'', w ów czas pojawi się wycena transakcji, którą planujemy.
  4. Klikamy ,,konwertuj'' i cały proces dobiegł końca.

Jak widać nie jest to skomplikowany proces, jak by to mogło się wydawać.

Czy mogę używać portfelu Binance w bitomatach?

Używanie Binance w bitomatach jest dozwolone. Po prostu musi pamiętać, aby nie przelewać Binance Coin ani nie używać sieci oferowanych przez Binance. Tzn. dokonując operacji na USDT, użyj sieci TRC20, a nie żadnej innej.

Binance i bitomaty? To dobre połączenie. Uważaj tylko na Binance Coin oraz transakcje po sieci Binance. Bitomaty nie obsługują BNB!Podsumowanie - BTC na złotówki


Sam proces wypłaty gotówki za pomocą takie automatu nie jest trudny i zajmuję dosłownie kilka chwil. Prowizja za sprzedaż bitcoina w bitomacie wynosi średnio około 3%. Podczas promocji to ok. 0%, a poza promocjami czasem 7%. Binance również daje nam możliwość sprzedaży kryptowaluty za złotówki czy euro oraz innej tradycyjne waluty. Pojawienie się takich możliwości wynika z zainteresowania oraz inwestowania dużych firm w rynek walut elektronicznych. Należy jednak zachować ostrożność i śledzić kursy kryptowalut i nie dać się ponieść wizją bogactwa, która przesłoni nam logiczne działanie. Aby nie zwariować przez chęć szybkiego zysku, najlepiej spokojnie śledzić promocje na mediach społecznościowych operatora bitomatów

Cierpliwość i rozsądek popłacają!

Strona Główna