lokalizacja!
Bitomat Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się obecnie pod adresem
Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz.

W jakie kryptowaluty inwestować w 2023?

Jak rozwija się rynek walut wirtualnych? W co inwestować? Sprawdźmy.

Czytaj artykuł

Jak rozwija się rynek walut wirtualnych?

Rok 2022 był bardzo trudny zarówno z perspektywy gospodarki, jak i dla zwykłych inwestorów. Wojna na Ukrainie, świat po pandemii, braki w produkcji wielu dóbr, zawyżone ceny energii - to mieszanka wybuchowa, która doprowadziła do kryzysu i niespotykanej dotąd na skalę światową inflacji. Po spadkach z poprzedniego roku rynek kryptowalut utrzymuje się na stabilnym poziomie, nadal pozwalając na zakupy, sprzedaż oraz zabezpieczenie środków przed inflacją. Co najważniejsze, nadal mamy możliwość uniknięcia korzystania z usług bankowych i zachowania częściowej anonimowości, co staje się coraz trudniejsze w obliczu nowych regulacji prawnych.

Prognozy na przyszłe lata są jednak dla rynku kryptowalut bardziej optymistyczne niż mogłoby się wydawać. Wraz z dalszym zanikiem gotówki i próbą kontroli zakupów oraz wydatków, coraz więcej inwestorów będzie poszukiwać alternatyw dla przechowywania oszczędności i zgromadzonego majątku. Szacuje się, że do 2023 r. rynek kryptowalut urośnie ponad dwukrotnie, przyciągając coraz większą grupę nowych entuzjastów. Nie zapominajmy, że około 2024 r. czeka nas kolejny halving bitcoina, który zwykle wpływa na znaczący wzrost wartości tej najpopularniejszej kryptowaluty.

W chwili obecnej rynek rozwija się stopniowo, lecz dynamicznie i skokowo, co wynika z faktu, że teraz jest najlepszy moment na zakup kryptowalut. Ale jakie? Kilka z nich przedstawimy w dalszej części artykułu.

Nie zapominajmy, że w okolicy 2024 r. czeka nas również halving bitcoina, a jak wiedzą miłośnicy tego świata, po tym wydarzeniu zawsze wartość najpopularniejsze kryptowaluty, czyli bitcoina znacznie wzrastała. Czym jest halving dowiesz się z tego artykułu. Rynek w tej chwili rozwija się stopniowo lecz dynamicznie i skokowo, wynika to z faktu, że to w tym momencie jest właśnie najlepszy moment na zakup walut wirtualnych. Ale jakich? Kilka z nich przedstawimy Ci w dalszej częściej artykułu.

 

Jakie kryptowaluty warto kupić w 2023?

  1. Bitcoin - Najstarsza i najbardziej popularna kryptowaluta, pozwalająca na szybkie, globalne transakcje oraz inwestycje.
  2. Ethereum (ETH) - Innowacyjna kryptowaluta oparta na technologii blockchain, umożliwiająca tworzenie zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów.
  3. Tether (USDT) - Tzw. stablecoin, czyli kryptowaluta powiązana z rzeczywistymi aktywami (np. dolarem amerykańskim), zapewniająca stabilną wartość.
  4. Litecoin (LTC) - Kryptowaluta wzorowana na Bitcoinie, lecz oferująca szybsze i tańsze transakcje oraz większą podaż monet.
  5. Dash (DASH) - Cyfrowa waluta zapewniająca anonimowość oraz szybkie, łat

BITCOIN

Utworzony w 2009r. Bitcoin jest cyfrowym zasobem, który wykorzystuje sieć peer-to-peer. Bitcoin powstaje w wyniku walidacji transakcji w sieci, w procesie zwanym wydobywaniem. Osoby przeprowadzające tę weryfikację nazywane są górnikami. Gdy górnicy pomyślnie zweryfikują grupę transakcji, otrzymują 12,5 bitcoina za swoją pracę, a także opłaty transakcyjne zawarte w każdej transakcji. Górnicy dzięki skomplikowanym obliczeniom są w stanie potwierdzać transakcję, które zapewniają stabilność i bezpieczeństwo sieci. Transakcje Bitcoin są rejestrowane i weryfikowane w cyfrowej księdze publicznej zwanej blockchain. Obecnie wydobyto około 17 milionów bitcoinów. Szacuje się, że do 2140 roku będzie 21 milionów bitcoinów, co jest skończoną ilością dozwoloną w systemie.

Bitcoin, jest pierwszym największym na świecie zdecentralizowanym pieniądzem cyfrowym. Zdecentralizowany oznacza, że ​​nie jest wspierany, kontrolowany ani posiadany przez żaden rząd, bank centralny, korporację lub inną instytucję. Zamiast tego Bitcoin jest zarządzany przez oprogramowanie komputerowe. Waluta jest wyłącznie cyfrowa, co oznacza, że ​​nie można jej usunąć z sieci cyfrowej, a zatem nie istnieje w formie fizycznej, jak pieniądz papierowy. Można go zakupić, lub sprzedać za pomocą bankomatu kryptowalut.

Oprócz tego, że jest walutą cyfrową, której można używać dodokonywania transakcji, bitcoin może być również używany jako magazyn wartościi jako inwestycja. Chociaż istnieją tysiące kryptowalut, bitcoin jestnajpowszechniej utrzymywany i sprzedawany.

 

ETHEREUM (ETH)

To waluta wirtualna oparta natechnologii blockchain, która nazywa się Ether i działaw oparciu o system onazwie Solidity. Blockchain to technologia rozproszonej księgi rachunkowej,która utrzymuje stałą, odporną na manipulacje listę zapisów. Ethereum jest głównymkonkurentem Bitcoina. Ethereum umożliwia programistom tworzeniezdecentralizowanych aplikacji. Górnicy produkują tokeny Ether, których możnaużywać jako waluty i płacić za opłaty za użytkowanie w sieci Ethereum.Platforma obsługuje również inteligentne kontrakty, które są rodzajem kontraktucyfrowego.

Rozwój Ethereum zostałsfinansowany przez internetową sprzedaż społecznościową, która polega nafinansowaniu społecznościowym poprzez emisję tokenów kryptowaluty, a projektpojawił się online 30 lipca 2015 r.

 

TETHER

Podobnie jak bitcoin i ethereum, tether jest kryptowalutą. W rzeczywistości jest to trzecia co do wielkości moneta cyfrowa na świecie pod względem wartości rynkowej. Ale bardzo różni się od bitcoina i innych wirtualnych walut. Tether inaczej USDT jest tak zwanym stablecoinem. Są to waluty cyfrowe, które są powiązane z rzeczywistymi aktywami — na przykład dolarem amerykańskim — w celu utrzymania stabilnej wartości, w przeciwieństwie do większości kryptowalut. Idea tej waluty wirtualnej jest opartana fakcie, że Tether miał być powiązany z dolarem. Podczas gdy inne kryptowaluty często zmieniają swoją wartość, cena tethera jest zwykle równa 1USD. Jednak nie zawsze tak jest, a wahania wartości tethera wystraszyły inwestorów w przeszłości. Tether jest często używany do kupowania kryptowalut jako alternatywy dla dolara.

 

LITECOIN

Wydanie Litecoina w 2011 rokuzainspirowało wielu programistów do próby poszerzenia bazy użytkowników kryptowalut poprzez zmianę kodu Bitcoin i wykorzystanie go do uruchamiania różnych sieci. Chociaż Litecoin nie był pierwszą kryptowalutą, która skopiowałakod Bitcoina i zmieniła jego funkcje, jest jedną z najbardziej znaczących(historycznie rzecz biorąc). Jednak Litecoin nie tylko nieznacznie zmodyfikowałkod źródłowy Bitcoina, ale także stworzył kilka rewolucyjnych funkcji, takichjak Lightning Network i Segregated Witness. Zamiast działać jako konkurencjadla Bitcoin, Litecoin uplasował się jako przyjazna kryptowaluta z nieco innymizaletami. Gdy Bitcoin używa algorytmu Secure Hash Algorithm (SHA), Litecoinużywa algorytmu konsensusu o nazwie Scrypt.

Poza swoim algorytmem, Litecoinróżni się od Bitcoina na dwa główne sposoby: całkowitą podażą i szybkościąprodukcji bloków. Litecoin czterokrotnie zwiększył szybkość rozwiązywaniabloków w porównaniu z bitcoinem, jednocześnie czterokrotnie zwiększając podaż, do84 000 000.

 

DASH

To cyfrowa waluta zaprojektowanaw celu zapewnienia anonimowości i umożliwienia szybkich, łatwych i tanichtransakcji na całym świecie bez ingerencji władz centralnych. Cyfrowa waluta masolidne szyfrowanie, a zdecentralizowana sieć blockchain typu peer-to-peer jestfilarem transakcji tego typu. Kryptowaluta Dash została wprowadzona na rynek w2014 roku i przeszła kilka faz rebrandingu. Pierwotnie znany jako Xcoin, zostałprzemianowany na Darkcoin, a ostatecznie znana jest jako Dash od 2015r.Inwestorzy kryptowaluty Dash mają swobodę korzystania z wygody nowoczesnychzakupów, korzystając jednocześnie z unikalnych funkcji wirtualnej waluty.

To wszystko dzięki sieci partnerskiej obejmującej ponad 4800 usługodawców i sprzedawców detalicznych. Górnicy otrzymują 45% nagrody za blok, pozostały procent przeznaczony jest na poprawę infrastruktury Dash, marketing i dalszy rozwój w popularyzację tej kryptowlauty. Zdecentralizowane zarządzanie umożliwia każdemu proponowanie zmian w systemie, a uczestnicy sieci głosują nad każdą propozycją.

 

TRON

To zdecentralizowana sieć opartana blockchain z kryptowalutą Tronix lub TRX. Justin Sun stworzył Tron w 2017 roku, najpierw jako token ERC20 w sieci Ethereum. Następnie przeniósł się do własnej sieci w 2018 roku. Motto Tron brzmi „Decentralizuj sieć”. Rzeczywiście, jego celem jest oferowanie zdecentralizowanych sposobów korzystania z mediów i dystrybucji treści. Równocześnie eliminuje zapotrzebowanie na półprodukt z branży medialnej. Tronto chiński projekt, który ma być blockchainem „czwartej generacji”. Sposób działania oparty jest na istnieniu Ethereum ale w rzeczywistości jest to przeciwieństwem Ethereum: podczas gdy Tron wdraża mniej bezpieczną i uczciwą sieć dla małych inwestorów w celu promowania pojemności i szybkości transakcji, Ethereum dokonuje wyboru lepszych zachęt ekonomicznych dla każdego, kto chce pomóc w zabezpieczeniu sieci, promując pojawienie się dużej liczby węzłów.

Wybór solidności związany zdecentralizacją skłonił Ethereum do opracowania nakładek na główny łańcuch bloków w celu zrekompensowania ograniczeń sieci.

 

Gdzie kupić i sprzedać kryptowaluty w 2023 w Bydgoszczy?

Najłatwiej i najbezpieczniej zakupić w 2023 r. jest zakupić i sprzedawać kryptowaluty za pomocą bitomatów. Bankomaty kryptowalut zostały zaprogramowane tak, aby korzystanie z nich było proste, szybkie i intuicyjne. Pierwsza transakcja może być dla konsumenta stresująca, chodzi o jego środki finansowe, dlatego marka Shitcoins.club przygotowała specjalne filmy instruktażowe. Znajdziesz je na platformie YouTube czy Facebook. Najważniejsze jest aby wydrukować kod QR z adresem, lub po prostu go zeskanować, następnie przesłać walutę wirtualną na dany adres, potwierdzić transakcje i odebrać gotówkę. Proces jest bardzo łatwy, a jednorazowo, natychmiast wypłacisz kwotę o wartości kilu tysięcy złotych.

 

Jakie kryptowaluty kupię i sprzedam w bitomacie w Bydgoszczy?

W ATM shitcoins.club zakupisz jak i sprzedaż wszystkie wcześniej wymienione kryptowaluty, czyli bitcoin, ethereum, dash, litecoin, czy tether.  Bitomaty Shitcoins.club produkowane są w dwóch różnych innowacyjnych modelach i kształtach. Jednym z nich jest charakterystyczna pomarańczowa literka “B” kolejnym, zaś ledowa obudowa urządzenia wyświetlająca aktualny kurs kryptowalut. Korzystanie z bankomatu kryptowalut jest przede wszystkim bezpieczne. Użytkownik nie udostępnia nikomu swoich danych i nie trzyma środków na giełdzie tylko np. w swoim sejfie. Dla wielu inwestorów jest to  bardzo ważny aspekt, ponieważ giełdy padają stosunkowo często ofiarami ataków hakerskich.

Inwestując w kryptowalut musimy zdawać sobie sprawę z tego, że możemy utracić wszystko lub zarobić kilkakrotność zainwestowanych środków. Bezpieczeństwo transakcji powinno być naszym priorytetem dlatego nie warto trzymać swoich walut wirtualnych na giełdach internetowych. Zdecydowanie bezpieczniejszym rozwiązaniem są bankomaty kryptowalut.

Bitomat w Bydgoszczy z boku, w tle sklep Deichmann.
Ten bitomat w Bydgoszczy oferuje szybką wymianę kryptowalut na gotówkę - czasem nawet bez prowizji. Sprawdź jego lokalizację na mapie.

Strona Główna