lokalizacja!
Bitomat Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się obecnie pod adresem
Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz.

Seniorka z Bydgoszczy straciła pieniądze przez scammerów

Niedawne wydarzenia w Bydgoszczy to smutny dowód na to, że niewinna wiara w obce osoby może prowadzić do katastrofalnych skutków. Sprawdźmy jak się zabezpieczyć.

Czytaj artykuł

Internet, choć stanowi nieograniczone źródło informacji i ułatwia komunikację, jest również miejscem, w którym łatwo stać się ofiarą oszustwa. Niedawne wydarzenia w Bydgoszczy to smutny dowód na to, że niewinna wiara w obce osoby może prowadzić do katastrofalnych skutków.

Niemal każdy z nas zna, albo przynajmniej słyszał o osobie, która padła ofiarą cyberprzestępczości. W ostatnim czasie w Bydgoszczy doszło do zdarzenia, które wstrząsnęło lokalną społecznością. 70-letnia seniorka, pod wpływem sugestii obcych osób, które nawiązały z nią kontakt poprzez internetowy komunikator, straciła 150 tys. zł. Przestępcy podając się za profesjonalnych maklerów giełdowych przekonali ją do inwestowania w kryptowaluty. Kiedy udało im się zdobyć zaufanie kobiety, namówili ją na zainstalowanie oprogramowania, które umożliwiło im zdalny dostęp do jej komputera i telefonu, a co za tym idzie - do danych osobowych i bankowych.

Bydgoscy policjanci: oszuści działają tak coraz częściej

Działania oszustów stają się coraz bardziej wyszukane, a ofiarami padają najczęściej osoby starsze, które nie mają doświadczenia w obsłudze nowoczesnych technologii. Bydgoscy policjanci podkreślają, że tego typu przypadki stają się coraz bardziej powszechne i apelują o ostrożność.

Jak nie dać się oszukać w internecie? Policjanci radzą

Chcąc zminimalizować ryzyko wpadki w podobną pułapkę, warto przestrzegać kilku zasad:

  1. Nikomu nie udostępniaj swoich danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej, a także haseł do konta.
  2. Nie otwieraj linków, jeżeli nie jesteś pewien ich pochodzenia lub zawartości.
  3. Unikaj instalowania dodatkowego oprogramowania na urządzeniach, z których logujesz się do banku - zwłaszcza na żądanie osób trzecich.
  4. Nie autoryzuj przelewów, których sam nie wykonałeś. Jeżeli podejrzewasz, że ktoś próbuje Cię oszukać - powiadom o tym policję.

To ważne, abyśmy zwracali uwagę na tego typu zagrożenia i edukowali osoby starsze w naszym otoczeniu. Porozmawiajmy z naszymi bliskimi seniorami, wyjaśnijmy im, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w sieci. Wiedza i świadomość to nasza najważniejsza broń przeciwko przestępczości w sieci.

Bitomat w Bydgoszczy: Jak bezpiecznie korzystać?

Najpierw rozważmy kwestię bezpieczeństwa przy korzystaniu z bitomatu. Mimo iż jest to mechanizm umożliwiający transakcje z kryptowalutami, tak jak w przypadku tradycyjnych bankomatów, zawsze warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

  1. Upewnij się, że nikt nie obserwuje Twojej transakcji. Szczególnie ważne jest, aby nikt nie widział PINu do portfela kryptowalutowego.
  2. Nie udostępniaj informacji na temat transakcji osobom trzecim. W szczególności, nigdy nie dziel się szczegółami transakcji w mediach społecznościowych.
  3. Nie pozwalaj nieznajomym na przeprowadzenie transakcji za Ciebie. To ty powinieneś mieć pełną kontrolę nad swoją transakcją.
  4. Zawsze pamiętaj, aby zaktualizować swoje portfele kryptowalutowe do najnowszej wersji. To pozwoli Ci skorzystać z najnowszych funkcji bezpieczeństwa.
  5. Używaj silnych, unikalnych haseł dla swoich portfeli kryptowalutowych i nigdy ich nie zapisuj na urządzeniach, które mogą być łatwo skradzione lub zainfekowane malware.

Gdzie znajdują się bitomaty w Bydgoszczy?

Jeden z bitomatów w Bydgoszczy mieści się w galerii Zielone Arkady przy ulicy Wojska Polskiego 1. Urządzenie znajduje się przy schodach na poziomie -1, obok punktu C&A lub Deichmann.

Drugi bitomat znajduje się w centrum miasta, na ulicy Długiej 76, obok kwiaciarni.

Bitomaty obsługują takie kryptowaluty jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Tether. Można w nich również przeprowadzić transakcje w walutach takich jak euro, funt, dolar i złoty.

Jak długo trwa transakcja w bitomacie?

Większość transakcji w bitomacie trwa tylko kilka sekund. Jednak niektóre transakcje mogą trwać od godziny do kilku godzin, a w rzadkich przypadkach nawet kilka dni. Jeśli napotkasz na problem z transakcją, skontaktuj się z działem wsparcia. Pamiętaj, aby podać identyfikator transakcji i inne istotne informacje.

Godziny otwarcia bitomatów w Bydgoszczy

Bitomaty w Bydgoszczy są otwarte od poniedziałku do piątku od 9:00 do 21:00, a w niedzielę od 10:00 do 20:00. W niedziele handlowe, bitomat w galerii Zielone Arkady jest zamknięty, ale jest dostępny bitomat w Gdańsku, na ul. Manhattan, Aleja Grunwaldzka 82. Planowane jest również otwarcie bitomatu w Toruniu, który będzie dostępny w niedziele niehandlowe.

Strona Główna