lokalizacja!
Bitomat Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się obecnie pod adresem
Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz.

Dogecoin wzrósł o 14% po dodaniu go do bitomatów

Wartość popularnego memecoina, DOGE, wzrosła diametralnie - do 60 groszy - w związku z wiadomością, że Dogecoin został dodany do niektórych bitomatów.

Czytaj artykuł

Dogecoin wzrósł o 14%, ponieważ operator bitomatów Bitcoin dodał DOGE do urządzeń

Chociaż szerszy rynek kryptowalut ostatnio tętni życiem, niewiele aktywów zyskało tak gwałtownie jak Dogecoin. 

Według danych zebranych z CoinMarketCap, DOGE wzrósł o prawie 14% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając wartość aż 0,60 PLN za 1 token. 

Wartość DOGE coin wzrosła wraz z adopcją meme coina w bitomatach.

W ciągu ostatniego tygodnia, wartość kryptowaluty wzrosła o prawie 20%, z 0,50 PLN do obecnej ceny 0,59 PLN. Jednak wartość Dogecoin wciąż jest o ponad 80% niższa od swojego rekordowego poziomu 3,12 PLN w maju zeszłego roku. 

Głównym czynnikiem napędzającym ostatnie postępy wydaje się być wiadomość, że Bitcoin of America, popularny operator bitomatów dodał Dogecoin do swojej listy dostępnych aktywów. 

O co chodzi z bitomatami?

Oprócz DOGE, bitomaty pozwalają użytkownikom kupować i sprzedawać Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC). Niektórzy operatorzy oferują również USDT (Tether).

Bankomaty kryptograficzne działają podobnie do tradycyjnych bankomatów, z wyjątkiem tego, że użytkownicy mogą tu (za opłatą) wymieniać gotówkę na krypto i odwrotnie. Opłaty te są drogie w porównaniu do giełd kryptograficznych, ponieważ wahają się od 6% do 20%. Jednak niektórzy operatorzy, tacy jak Shitcoins.club, oferują prowizje podczas promocji od 0% do 3%, a czasem nawet +3%. Więcej o promocjach dowiesz się na podstronie Promocje w Bitomatach.

Coin ATM Radar określa średnią opłatę za zakup w bankomatach w Stanach Zjednoczonych na imponującym poziomie 11%. 

Według Coin ATM Finder, czyli witryny, która informuje o lokalizacji różnych bankomatów kryptograficznych na całym świecie, obecnie w Stanach Zjednoczonych znajduje się 1814 sztuk bitomatów

Czy Shiba Inu również doświadczyła wzrostów w związku z bitomatami?

Wydawałoby się, że wartość Dogecoina zostanie odzwierciedlona również przez konkurencyjną memcoin Shiba Inu (SHIB), kolejną popularna kryptowaluta związaną z motywem psa (doge).

Ten pies rasy Shiba Inu zainspirował meme-coin o nazwie SHIBA.

To jednak się nie wydarzyło. Przy zaledwie 0,00010 PLN za coin, żeton jest bliższy zeru niż grosz. 

Mimo to, Shiba Inu trafił na pierwsze strony gazet w październiku zeszłego roku (po osiągnięciu rekordowego poziomu 0,00038 PLN) i uczynieniu milionerem co najmniej jednego z największych posiadaczy SHIB w społeczności.

POGLĄDY I OPINIE WYRAŻONE PRZEZ AUTORA MAJĄ WYŁĄCZNIE CEL INFORMACYJNY I NIE STANOWIĄ PORAD FINANSOWYCH LUB INWESTYCYJNYCH.
Strona Główna