lokalizacja!
Bitomat Bitcoin w Bydgoszczy znajduje się obecnie pod adresem
Zielone Arkady, Wojska Polskiego 1, 85-171 Bydgoszcz.

Anonimowe Bitomaty w Bydgoszczy i w Krakowie

W czasach, gdy praktycznie wszystkie giełdy kryptowalut są zobowiązane przepisami do przeprowadzania procedur weryfikacyjnych KYC (Know Your Customer), a wszystkie transakcje internetowe są dokładnie monitorowane, wiele osób zrezygnowało z jakichkolwiek prób zachowania prywatności, poddając się. Okazuje się jednak, że wciąż można wymienić posiadane cyfrowe aktywa w sposób anonimowy, a do tego... bez żadnych prowizji!

Czytaj artykuł

Anonimowość nie dość, że zwiększa bezpieczeństwo inwestorów, to pozwala im działać zgodnie z antysystemową ideą towarzyszącą większości kryptowalut. Ideą, że to indywidualny człowiek posiada prawo do zachowania prywatności i niezależności, a wolny przepływ pieniądza stymuluje gospodarkę i przekłada się na dobrobyt społeczności.

 1. Bezpieczne bankomaty Bitcoin
 2. Czy można anonimowo wymienić posiadane cyfrowe aktywa?
 3. Czym wyróżnia się oferta anonimowych bitomatów?
 4. Ile czasu trwa transakcja realizowana w bitomacie?
 5. Na czym polega brak prowizji przy zakupie lub sprzedaży kryptowalut?
 6. Jak wymienić Bitcoin lub inną kryptowalutę na gotówkę?
 7. Czy korzystanie z bitomatu wymaga specjalistycznej wiedzy na temat krypto?

Bankomaty Bitcoin, które oferują tak wyjątkowe warunki, działają pod marką Bitomat.com lub Shitcoins.club. Co ciekawe są one dostępne nie tylko w Polsce, ale również prawie na całym świecie. Istotnym udogodnieniem dla użytkowników jest to, że często są one łatwo dostępne w pobliżu popularnych galerii handlowych. Nie ma więc znaczenia, czy chodzi o zaplanowaną sprzedaż kryptowalut czy spontaniczną chęć zwiększenia ilości posiadanych Bitcoinów - w każdym przypadku bitomaty będą najlepszą, najwygodniejszą, a przy tym najszybszą opcją.

Należy jednak pamiętać, że preferencyjne warunki (możliwość uniknięcia prowizji oraz zachowania anonimowości przy transakcjach do określonej kwoty) dostępne są wyłącznie dla entuzjastów kryptowalut korzystających z oferty Shitcoins.club. W naszym artykule znajdziesz informacje na temat tego, gdzie można znaleźć te popularne bitomaty, z czego wynika brak prowizji przy transakcjach i dlaczego coraz więcej osób korzysta z usług polskiej firmy. Jeżeli natomiast nigdy nie korzystałeś z bitomatów, znajdziesz tu również krótkie omówienie, na jakiej zasadzie działają te kryptowalutowe bankomaty.

Bezpieczne bankomaty Bitcoin

Bankomaty Bitcoin (jak często określa się bitomaty) mają wiele zalet, które docenią nawet niedoświadczeni pasjonaci krypto. Bitomat nie wymaga od użytkownika podawania danych osobowych lub innych poufnych informacji. Jeżeli natomiast chodzi o te dane, które są niezbędne do realizacji transakcji, są one w pełni szyfrowane.

Obecnie osoba chcąca kupić / sprzedać kryptowaluty może skorzystać z jednej z kilku popularnych metod:

 • zarejestrować się na jednej z giełd kryptowalut - trzeba wówczas liczyć się z koniecznością przesłania skanu dowodu osobistego i pytaniami na temat pochodzenia środków,
 • odwiedzić kantor kryptowalut - niektóre z nich pozwalają w pewnym stopniu zachować anonimowość, ale wizyta w takim punkcie wiąże się z koniecznością bezpośredniego kontaktu z pracownikiem kantoru,
 • dokonać zakupu peer-to-peer (P2P) - chodzi o transakcję, w której drugą stroną jest inny użytkownik. Wadą takiego rozwiązania jest ryzyko, że zostanie się oszukanym,
 • skorzystać z zaufanego bitomatu - transakcje dokonywane do określonej kwoty nie wymagają podawania żadnych poufnych informacji, są szybkie i dostępne dla każdego zainteresowanego.

Jak widać bitomaty mają przewagę nad wszystkimi innymi metodami kupowania i sprzedawania cyfrowych aktywów. Nie powinna więc dziwić ich stale rosnąca popularność.

Czy można anonimowo wymienić posiadane cyfrowe aktywa?

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kryptowalutami mogą się zastanawiać, jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach istnieje sposób na dokonywanie anonimowych transakcji. Co więcej, cały proces jest zgodny z obowiązującymi w Polsce przepisami! Zgodnie z prawem transakcje do kwoty 1000 EUR lub jej równowartości, mogą być przeprowadzane bez podawania danych osobowych. Możliwe są również transakcje do 15000 EUR miesięcznie. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli ktoś w ciągu jednego dnia wykona kilkanaście takich transakcji, mogą one zostać powiązane, co przełoży się na obowiązek przejścia weryfikacji. Jeżeli więc zależy komuś na anonimowości, powinien po prostu odpowiednio rozdzielić zakupy lub sprzedaż krypto na kilka transakcji i rozłożyć je w czasie.

Czym wyróżnia się oferta Bitomatów?

Shitcoins.club to nie tylko popularny operator bitcoinowych bankomatów, ale również firma, która sprzeciwia się dominacji tradycyjnego systemu bankowego. To właśnie dlatego w krótkim czasie udało jej się zdobyć zaufanie wśród członków społeczności krypto w wielu krajach. Bitomaty z logo tej firmy można znaleźć praktycznie we wszystkich większych miastach (w niektórych dostępnych jest nawet kilka urządzeń). Najlepsze jest jednak to, że firma regularnie organizuje specjalne promocje, dzięki którym bankomaty kryptowalut nie pobierają od klientów żadnych prowizji. Jest to więc najszybszy i najtańszy sposób, aby łatwo kupić lub sprzedać Bitcoina i wiele innych cyfrowych aktywów. Nie każdy wie, że oprócz "cyfrowego złota", jak często określa się BTC, bitomaty od Shitcoins.club obsługują również Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Tron (TRX), Dash (DASH) oraz stablecoiny USDT i USDC.

Aktualne kursy, po jakich sprzedawane i kupowane są kryptowaluty, a także informacje o najbliższych urządzeniach można znaleźć na stronie Bitomat. Warto z tego korzystać, bo dodatkowo można sprawdzić, jaka ilość gotówki dostępna jest w konkretnym bitomacie. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które planują zrealizować zyski na swoich kryptowalutach i chcą wypłacić większą ilość gotówki. Możliwość podejrzenia salda poszczególnych urządzeń eliminuje ryzyko, że ktoś niepotrzebnie będzie jechał do bitomatu, w którym akurat nie byłoby takiej kwoty.

Chociaż już brak prowizji sprawia, że oferta Shitcoins.club jest bezkonkurencyjna, to bardzo często klienci firmy mogą zyskać dodatkowy bonus do kwoty transakcji. Aby z tego skorzystać, należy obserwować informacje o aktualnych promocjach i po prostu spełnić określone warunki.

Bitomaty Kraków - pełna lista

 1. Bitomat Kraków przy ul. Grzegórzeckiej 7, 31-531 Kraków
 2. Godziny otwarcia: Całodobowo
 3. Charakterystyczne punkty w okolicy: W pobliżu salonu fryzjerskiego "NEW LOOK", naprzeciwko Katedry Patomorfologii Wydziału Lekarskiego UJ CM.
 4. Ocena bitomatu: 4.3 (na podstawie 14 recenzji)
 5. Charakterystyczne opinie: Opinie użytkowników są różnorodne; niektóre wskazują na wygodę i anonimowość transakcji.
 6. Inne informacje: Jest to jeden z dwóch całodobowych bitomatów kryptowalut w Krakowie. Drugi znajduje się na ul. Długiej 47.

 1. Bitomat Kraków przy Circle K Stacja Paliw, Osiedle Dywizjonu 303 21A, 31-873 Kraków
 2. Lokalizacja: W pobliżu Muzeum Nowej Huty oraz sklepu Lewiatan.
 3. Godziny otwarcia: Całodobowo
 4. Inne informacje: Według badań CoinATMRadar, bitomaty Shitcoins.club mają najniższą prowizję na świecie, która może wynosić nawet 2%.

 1. Bitomat Kraków przy Osiedlu Ogrodowym 11, 31-916 Kraków
 2. Godziny otwarcia: Całodobowo

 1. Bitomat Kraków w M1, Aleja Pokoju 67, 31-580 Kraków
 2. Lokalizacja: Poziom 0, w pobliżu wejścia do Galerii M1 Kraków, blisko MediaMarkt.
 3. Godziny otwarcia:
 4. Sobota - Środa: 07:30 - 22:00
 5. Czwartek - Piątek: 07:30 - 23:00
 6. Dostępne środki do natychmiastowej wypłaty: 11920 PLN
 7. Inne informacje: Zlokalizowany w dużym centrum handlowym.

Ile czasu trwa transakcja realizowana w bitomacie?

Bankomat kryptowalut to również najszybsza metoda, aby zrealizować transakcję związaną z kryptowalutami. Nie dość, że nie ma obowiązku podawania danych osobowych, weryfikowania konta czy nawet umawiania się na wizytę, to zdecydowana większość urządzeń znajduje się w dogodnych lokalizacjach, więc można z nich korzystać 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pojedyncza transakcja zakupu lub sprzedaży zajmuje maksymalnie kilka minut, a cały proces został zaprojektowany tak, aby nawet niedoświadczeni użytkownicy mogli sobie z tym poradzić bez potrzeby korzystania z pomocy innych osób.

W celu zakupienia Bitcoina, Ethereum lub innych krypto, warto zawczasu przygotować sobie adres portfela. Jest on niezbędny, aby bitomat mógł wysłać użytkownikowi zakupione przez niego kryptowaluty. Na szczęście wygenerowanie adresu zajmuje kilkanaście sekund i każdy może to zrobić z wykorzystaniem aplikacji lub portfela sprzętowego. Osobom, które planują przechowywać większe kwoty w cyfrowych aktywach, zdecydowanie można polecić korzystanie z dedykowanych urządzeń, czyli wspomnianych portfeli sprzętowych. Wynika to z tego, że za generowanie unikalnego adresu odpowiada wówczas specjalny czip, który nie ma bezpośredniego połączenia z internetem. To sprawia, że wygenerowane z ich użyciem portfele są postrzegane jako bezpieczniejsze niż te, które można wygenerować w popularnych aplikacjach.  

Na czym polega brak prowizji przy zakupie lub sprzedaży kryptowalut?

Bitomaty bez prowizji, które działają zgodnie z prawem przyciągają coraz więcej użytkowników. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie wysokie prowizje często zniechęcają entuzjastów kryptowalut do korzystania z usług kantorów. Co ciekawe takie promocje umożliwiające dokonanie transakcji bez żadnych opłat oferuje wyłącznie Shitcoins.club. Jeżeli ktoś ma wątpliwości, czy rzeczywiście można kupować i sprzedawać Bitcoina bez prowizji, powinien zapoznać się z opiniami na stronie wspomnianego operatora. Można tu znaleźć wiele pozytywnych komentarzy i ocen od klientów, którzy regularnie korzystają z bitomatów.

Jak wymienić Bitcoin lub inną kryptowalutę na gotówkę?

Jak kupić bitcoin za gotówkę w bitomacie? Wystarczy tak naprawdę wykonać sześć prostych kroków, aby można było zrealizować zyski na posiadanych cyfrowych aktywach:

 • Krok pierwszy - sprawdzenie, gdzie znajdują się bitomaty i czy dostępna w nich kwota będzie odpowiadała potrzebom klienta. Można to zrobić online w ciągu kilku sekund. Następnie należy udać się w wybrane miejsce w celu sfinalizowania transakcji.
 • Krok drugi -  chociaż system w bitomatach jest bardzo prosty w obsłudze, warto na początek zapoznać się z podstawowymi zasadami i informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa transakcji. Są one dostępne na każdym z kryptowalutowych bankomatów.
 • Krok trzeci - zanim będzie można odebrać gotówkę, należy przesłać te kryptowaluty, które chce się sprzedać. Ze względu na to, że przepisywanie adresu portfela wiąże się z ryzykiem popełnienia błędu, bitomaty udostępniają kody QR. W zależności od preferencji użytkownika, można je wydrukować lub zeskanować bezpośrednio z ekranu urządzenia. Jeżeli ktoś korzysta z portfela krypto w formie aplikacji na telefonie, od razu po zeskanowaniu może łatwo przesłać aktywa.
 • Krok czwarty - na podany adres należy przesłać swoje kryptowaluty. Warto upewnić się, że wysyła się odpowiednie cyfrowe aktywo. Trzeba też zwrócić uwagę na wybór właściwej sieci.
 • Krok piąty - na tym etapie pozostaje jedynie chwilę poczekać, aż transakcja zostanie potwierdzona w bloku.
 • Krok szósty - jeżeli wszystko zostało przeprowadzone prawidłowo, ostatnim krokiem jest odebranie gotówki z bitomatu, co tak naprawdę niczym nie różni się od wypłacania jej ze standardowego bankomatu.

To pokazuje, że obsługa bitomatów jest bardzo prosta, dzięki czemu jest to świetna opcja dla każdego użytkownika. Jeżeli jednak podczas sprzedawania Bitcoina lub innych kryptowalut pojawiłyby się jakieś wątpliwości lub problemy, zawsze można skontaktować się z operatorem. Z reguły jednak nie ma takiej potrzeby, szczególnie że na stronie Shitcoins.club dostępne są liczne poradniki wideo, rozbudowana sekcja FAQ z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania oraz słownik pojęć.

Czy korzystanie z bitomatu wymaga specjalistycznej wiedzy na temat krypto?

Skoro już wiesz, że bitomaty są łatwe w obsłudze oraz jak wymienić bitcoin na gotówkę, pozostaje jeszcze rozwiać wątpliwości związane z realizowaniem transakcji zakupu krypto. Czy w takim przypadku proces będzie trudniejszy? Oczywiście, że nie! Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że kupowanie BTC, ETH, LTC i innych kryptowalut jest łatwiejsze, ponieważ użytkownik nie musi czekać, aż transakcja zostanie potwierdzona, ani sprawdzać, czy w bitomacie znajduje się odpowiednia kwota. Wystarczy tak naprawdę udać się do dowolnego urządzenia działającego pod szyldem Shitcoins.club i wykonać takie kroki, jak przy korzystaniu z tradycyjnego wpłatomatu. Różnica jest taka, że zamiast wsadzać do urządzenia kartę płatniczą, należy zeskanować QR z adresem. Jak to wygląda w praktyce?

 • Przekazanie pieniędzy - pierwszym krokiem przy zakupie krypto w bitomacie jest.... włożenie gotówki do urządzenia.
 • Podanie adresu portfela - następnie należy podać prawidłowy adres portfela kryptowalut, na jaki trafią zakupione aktywa. W tym miejscu należy upewnić się, że podaje się adres, do którego ma się dostęp. W przeciwnym razie nie da się odzyskać środków ani cofnąć transakcji.
 • Określenie opłaty transakcyjnej - użytkownik ma możliwość wybrania fee transakcji. Jeżeli ktoś potrzebuje otrzymać kryptowaluty na "już", może zwiększyć wartość fee, co przyspieszy transakcję, ale nieco zwiększy jej koszty. W przeciwnym razie można wybrać mniejszą opłatę, aby zaoszczędzić. W takim przypadku środki trafią na portfel kryptowalut trochę później.

To wszystko. Zarówno sprzedawanie kryptowalut w bitomacie, jak i ich kupowanie za gotówkę jest bardzo intuicyjne. Z tego powodu większość użytkowników regularnie korzysta z tej metody, zwłaszcza że mogą uniknąć prowizji, a nawet zarobić względem ofert giełd czy kantorów.

Strona Główna